ترسیم مقطع عرضی نامنظم در کریدور

ترسیم مقطع عرضی نامنظم در کریدور

گاهی اوقات در پروژه‌های راهسازی نیاز داریم تا مقاطع عرضی در کیلومتراژ های نامنظم داشته باشیم . به عنوان مثال فرض کنید که این مقاطع عرضی در نقاط خاصی هستند که به هر دلیلی برای ما مهم می باشد ، اما ما کیلومتراژ آنها را نمی دانیم و شکل منظمی نیز ندارند . این شکل نامنظم از نظر فاصله بین آنها می باشد و یا حالت های پیچیده تر نیز ممکن است داشته باشد . بنابر این نیاز داریم تا با استفاده از امکانات نرم افزار سیویل تری دی ترسیم مقطع عرضی نامنظم در کریدورر ترسیم کنیم .

تکنیک استفاده از مقاطع عرضی نامنظم در کریدور کاربردها و موارد استفاده زیادی دارد . چنانچه تعداد این مقاطع عرضی کم باشد می‌توانیم با استفاده از دستور ترسیم یک مقطع یا چند مقطع عرضی این کار را انجام دهیم . اما زمانی که تعداد مقاطع عرضی زیاد باشد این کار امکان پذیر نیست .

بخوانید  طراحی رابط ها در تقاطع های غیرهمسطح  ( تبادل ها )

چالش دیگر مشخص نبودن کیلومتراژ مقاطع عرضی است که ما نمی توانیم برای هر مقطع عرضی از برچسب ها و یا روش های دیگر ، اطلاعات کیلومتراژ مقاطع عرضی را به دست آوریم .
اما امکان دارد تا مقاطع عرضی به صورت گرافیکی یا ترسیمی بر روی صفحه نمایش یا نقشه کاغذی برای ما مشخص باشد . کاری که می‌توانیم انجام دهیم این است که با استفاده از ترسیم پلی لاین ها به هر تعداد که نیاز داریم به صورت گرافیکی مقاطع عرضی را ترسیم کنیم و سپس در مرحله بعد با استفاده از امکانات نرم افزاری تمام این مقاطع عرضی که با استفاده از پلی لاین ها ترسیم شده اند را به یکباره تبدیل به مقطع عرضی نماییم .

بخوانید  شیب طولی راه - طول بحرانی شیب

این مقاطع عرضی همانند مقاطع عرضی می‌باشند که در فصل صفر در مورد آنها صحبت کردیم و هیچ تفاوتی از نظر امکانات و یا محاسبات ندارند . بنابراین توجه شما را به این فیلم آموزشی کوتاه و جالب جلب می کنمبه این مطلب امتیاز بدید :
3.9/5 - (13 امتیاز)

مقالات مرتبط

دیدگاه

0 نظر تاکنون ارسال شده است