اطلاعیه: انتقال تمامی مطالب وب سایت آبادراه به وب سایت همیار نقشه بردار (به مرور تمامی مطالب شخصی سازی میشود)

روسازی در راه

روسازی در راه

روسازی در راه شامل عملیات از سطح سابگرید (آخرین لایه خاکریز و زیرسازی) تا سطح راه بوده و با توجه به پارامترهای گوناگون و طراحی آن از لایه های گوناگون تشکیل میشود .

– یادآوری :
در ابتدا به تشریح روسازی راه پرداخته و در صورت توفیق خداوند ، بقای عمر و اشتیاق و استقبال دوتان ، سایر مباحث مربوط به راهسازی از جمله زیر سازی را نیز مورد مطالعه قرار خواهیم داد .

 اهداف روسازی

۱- اجرای لایه های مقاوم در مقابل تنشهای ناشی از بارگذاریهای دینامیک و استاتیک ناشی از بار و تردد وسایل نقلیه عبوری و توزیع ، تقلیل و انتقال آهنا به لایه های زیر سازی و بستر طبیعی راه به نحوی که تنشهای وارده به لایه های خاکریزی کوچکتر و یا حداکثر مساوی تنشهای مجاز بوده و لایه های خاکریز قابلیت تحمل اینگونه تنشها را داشته باشند .
۲- مقاومت لازم و کافی در مقابل نیروهای خمشی ، برشی و لغزشی ناشی از بارها و اصطکاک وارده به سطح راه و جلوگیری از تغییر شکلهای غیر مجاز .
۳- مقاومت در مقابل شرایط و عوامل جوی .
۴- ایجاد بستری دارای مشخصات لازم ،مناسب ، هموار و ایمن جهت تردد وسایل نقلیه عبوری .

 

روسازی در راه

 انواع روسازی

روسازی در راهسازی بصورت کلی به سه دسته روسازیانعطاف پذیر ، روسازی صلب و روسازی مرکب تقسیم بندی شده ، از تنوع زیادی برخوردار بوده و با توجه به نوع لایه ها به روسازی آسفالتی و روسازی بتنی و یا ترکیبی از بتنی و آسفالتی تقسیم بندی میشوند . روسازیهای بتنی و آسفالتی نیز هرکدام از تنوع زیادی برخوردارند .

– یادآوری  با توجه به عمومیت روسازی آسفالتی ، در این سری مباحث ابتدا به بررسی روسازی آسفالتی میپردازیم و در موعد مناسب سایر روسازیها نیز مورد بحث قرار خواهد گرفت .

روسازی آسفالتی

روسازیهای آسفالتی غالبا از سه نوع لایه های زیراساس ، اساس ، و آسفالت تشکیل شده و در غالب موارد شامل یک لایه زیراساس ، یک لایه اساس و سه لایه آسفالت (دو لایه بیندر و یک لایه توپکا) بوده و یادآوری مینماید که با توجه به طرح روسازی امکان تغییر و تنوع در تعداد ، نوع و ضخامت لایه ها وجود خواهد داشت که در فصول آتی مورد بررسی قرار میگیرد .

زیر اساس غالبا اولین لایه روسازی راه میباشد که بر روی آخرین لایه زیرسازی (سابگرید Sub Grade) و زیر لایه اساس (Base) اجرا میگردد .

 عملکرد و وظیفه زیر اساس

وظیفه اصلی زیر اساس تقلیل و تعدیل تنشهای وارده از قشرهای روسازی روی آن و انتقال آنها به لایه های خاکریزی و نیز زهکشی آبهای نفوذی ناشی از عوامل جوی و انتقال آنها به سطح سابگرید و نهایتا تخلیه آن است .

 زیر اساس (Sub Base)

 انواع لایه زیر اساس

انواع زیر اساس با توجه به وجود مصالح در محدوده و فاصله منطقی و اقتصادی پروژه ، طراحی روسازی و مشخصات فنی راه به سه دسته زیر طبقه بندی میشوند :
۱- زیر اساس رودخانه ای (مخلوط شن و ماسه )
۲- زیر اساس سنگی ( حاصل از مصالح کوهی و یا قلوه سنگهای شکسته شده )
۳- زیر اساس تثبیت شده ( با مواد افزودنی )

در اغلب موارد در پروژه های راهسازی از زیر اساس رودخانه ای ، آبرفتی و یا واریزه ای استفاده میگردد ، این گونه مصالح ، زیر اساس زیر اساس رودخانه ای نامیده میشوند .

در مواردی که مصالح رودخانه ای و یا آبرفتی و بطور کلی مصالح طبیعی مناسب و دارای مشخصات لازم جهت استفاده زیر اساس در منطقه موجود نبوده یا استفاده از آنها بعلل مختلف (مانند بعد مسافت) از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نباشد و یا اینکه دارای ابعاد بزرگتر از حدود مشخصات باشد میتوان از مصالح حاصل از شکستن قلوه سنگها استفاده نمود و چنانچه هیچگونه مصالح قلوه سنگی نیز وجود نداشته باشد از مصالح شکسته شده حاصل از سنگهای کوهی بهره برداری میشود ، به اینگونه مصالح ، زیر اساس کوهی اطلاق میشود .

در سایر مواردی که هیچکدام از مصالح رودخانه ای ، آبرفتی و یا کوهی موجود نبودهو یا بهر علتی استفاده از آنها توجیه اقتصادی نداشته و یا اینکه آن مصالح فاقد مشخصات فنی مورد نیازلایه زیر اساس باشد میتوان ضمن اختلاط مصالح موجود با مواد افزودنی و تثبیت کننده مانند آهک ، سیمان و یا قیر بر اساس طرح اختلاط مناسب ، کیفیت مصالح موجود را ارتقا داده و از ترکیب حاصله جهت اجرای لایه زیر اساس استفاده نمود که در اینصورت این لایه ، زیر اساس تثبیت شده نامیده میشود .

– یادآوری ۱- در مواردی که قسمتی از مصالح طبیعی موجود در محدوده پروژه دارای ابعادی بزرگتر از اندازه مطلوب و خارج از محدوده رواداری دانه بندی باشد بایست این درشت دانه ها را با عمل سرند کردن از مخلوط جدا نمود تا به دانه بندی مطلوب دست یافت .

یادآوری ۲- نظر به اینکه در اغلب قریب به اتفاق پروژه ها از زیر اساس شنی و یا سنگی استفاده میشود از بحث در خصوص زیر اساس تثبیت شده فعلا خوداری میگردد .

روسازی آسفالتی

مشخصات فنی زیر اساس شنی و سنگی

مصالح مورد استفاده جهت اجرای لایه زیر اساس شنی و سنگی بایستی مشخصات فنی زیر را دارا باشند :
۱- دانه بندی
دانه بندی مصالح مصرفی زیر اساس شنی و سنگی بایستی در محدوده یکی از چهار نوع دانه بندی ارایه شده در جدول ۱۲-۱ صفحه ۳۲۶ نشریه شماره ۱۰۱ ( مشخصات فنی و عمومی راه – ویرایش دوم ) قرار داشته باشند .روسازی در راهسازی

طبق جدول محدوده رواداری دانه بندی مصالح زیر اساس که متعاقبا مشاهده خواهید کرد ، حداکثر اندازه درشت ترین دانه سنگی مصالح زیر اساس برابر دو اینچ میباشد .
یادآوری : برای کاهش حساسیت مصالح زیر اساس در مقابل یخبندان میتوان به تشخیص دستگاه نظارت درصد مواد رد شده از الک شماره ۲۰۰ را کاهش داد و برای اطمینان بیشتر لازم است درصد مواد ریزتر از ۲۰میکرون نیز از ۳% تجاوز نکند و ضمنا درصد وزنی مواد رد شده از الک شماره ۲۰۰ نباید از ۲/۳ درصد وزنی رد شده از الک شماره ۴۰ بیشتر باشد .
جدول و نمودار رواداری دانه بندیهای مذکور به ضمیمه همین قسمت و با فرمت اکسل ارایه خواهد شد .

(در صورت نیاز و درخواست “تعداد زیادی” ازدوستان عزیز ، آزمایش دانه بندی و محاسبات مربوطه در مباحث جداگانه ای تحت عنوان ” آزمایشهای مکانیک خاک” ارایه خواهد شد و در آن مباحث ، کلیه آزمایشهای مکانیک خاک در “حوزه راهسازی” تشریح میگردد . در غیر اینصورت پاره ای نکات مربوطه بصورت موردی و رفع اشکال مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت)

 

 به قلم جلالی – سید محمد


به این مطلب امتیاز بدید :
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + نوزده =