اطلاعیه: انتقال تمامی مطالب وب سایت آبادراه به وب سایت همیار نقشه بردار (به مرور تمامی مطالب شخصی سازی میشود)

طرح هندسی راه در سیویل تری دی (فصل 3 قسمت 11)

طرح هندسی راه در سیویل تری دی

در درس جدید درباره طرح هندسی راه صحبت خواهیم کرد 

در ادامه درس های بازسازی یا ترسیم مجدد مسیر های اکسپلود شده یک نکته مهم آن است که ابتدا قبل از شروع به بازسازی و ترسیم و طرح هندسی راه مجدد طرح موجود را به دقت بررسی کنید .

سپس جدولی تهیه نماییم و هر آنچه که از بررسی نقشه به دست آورده ایم در آن وارد کنیم به عنوان مثال شعاع ها ، طول قوس ها و زاویه انحراف ها و غیره …  این یک دید کلی در مورد طرحی که باید ترسیم مجدد کنیم به ما می دهد .

طرح هندسی راه

مسئله مهم دیگر آن است که پس از ترسیم هر المان از پروژه مسیر باید دقت کنیم تا در انتهای هر کدام از المان ها کیلومتراژی که توسط نرم افزار سیویل تری دی محاسبه و ترسیم می گردد با آنچه از قبل در فایل اکسپلود شده موجود می باشد یکی شود .

بخوانید  آموزش تصویری نصب arc gis مرحله به مرحله

در غیر اینصورت مشکلی وجود دارد و باید بررسی کنید که آیا ای ایراد از نحوه ترسیم مجدد شما می باشد و یا کیلومتراژهای فایل اکسپلود شده مشکل دارد . برای بررسی آنچه که ایراد از کیلومترها باشد باید باز هم به مبانی مهندسی مسیر مسلط باشید .

دقت کنیم که در صورتی که بتوانیم نقاط سومه در طول مسیر و همچنین نقاط ابتدا و انتهای مسیر را به دست آوریم میتوانیم با استفاده از همان جدول طرح را به سرعت و با دقت فوق العاده ای ترسیم و طراحی مجدد بکنیم .

آنچه در استفاده از نرم افزار مهم است دانستن تئوریها ، تمرین و دیدن نتیجه آن ها می باشد و سپس اینکه ما در نرم افزار با استفاده از دانش خود در تئوری ها و ابزارها بتوانیم راهی پیدا کنیم تا به مقصود خود برسیم یعنی ترسیم مجدد مسیر را انجام دهیم .

 

بخوانید  طراحی خط پروژه در نرم افزار سیویل تری دی (فصل 0 قسمت 7)

طرح هندسی در سیویل تری دی

 

 


لینک های دانلود


به این مطلب امتیاز بدید :
انتقال نقاط idx به سیویل تری دی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × پنج =