ماژول PPK چیست و چگونه عمل می کند

ماژول PPK چیست و چگونه عمل می کند

با توجه به اینکه امروزه برای نقشه برداری از پهپاد ها که همان پرنده هایی بدون سرنشین هستند استفاده می شود، شاید این سوال هم در ذهن شما باشد که ماژول PPK چیست ؟ طبیعتا ماژول PPK و ماژول ptk مورد استفاده فراوان قرار گرفته و به طور کلی می توان گفت مهمترین موارد استفاده از این ماژول ها تصحیح خطای مکان یابی در نقشه برداری هوایی می باشد.

ماژول PPK چیست؟

ماژول PPK چیست: ماژول PPK شامل یک آنتن و چندین بار الکتریکی بوده که بر روی تمامی ورژن های پرنده های فانتوم ۴ پرو نصب می گردد. این امر موجب شده است که نقاط کنترل زمینی صفر شود. به طور کلی می توان گفت در دنیای امروز تبدیل کردن اطلاعات داده ها و تصاویر در سریع ‌ترین زمان ممکن از اهمیت بالایی برخوردار بوده و به همین دلیل از روش های نوینی استفاده شده که یکی از این روش ها استفاده از پهپادها برای تصویر برداری و نقشه برداری هوایی می باشد.

بخوانید  نرم افزار گلوبال مپر چیست ؟

ماژول PPK

اهمیت استفاده از ماژول پی پی کی

به طور کلی می توان گفت استفاده از پهپاد ها برای نقشه برداری اهمیت زیادی پیدا کرده است اما در اینجا یکی از موارد مورد بحث توجه به نقاط کنترل زمینی می باشد، زیرا نیاز به این نقاط مستلزم صرف زمان و هزینه بیشتری برای تولید نقشه خواهد بود. از این رو از ماژول PPK که یک سیستم قابل نصب بر روی تمامی ورژن های پرنده فانتوم ۴ می باشد، استفاده می شود. این ماژول نیاز به نقاط کنترل زمینی را در تصویربرداری به صفر می رساند از این رو می ‌توان گفت اهمیت استفاده از این ماژول برای تصویربرداری و تمامی پهپادها کاملاً قابل مشهود می باشد.

بخوانید: معرفی جی پی اس | GPS

ماژول PPK

نحوه عملکرد فانتوم PPK

در خصوص نحوه عملکرد ماژول PPK باید بدانید این سیستم به صورتی بوده که وقتی پهپاد به پرواز در می آید یک ایستگاه زمینی مانند جی پی اس و یک گیرنده جی ام سی سی در حالت استاتیک و بر روی زمین قرار می گیرد و در این زمان ایستگاه زمینی شروع به جمع آوری اطلاعات و داده های ماهواره ای کرده و پهپاد نیز طبق روش متعارف پرواز می ‌کند و تصویربرداری ها را انجام می دهد. هنگامی که پرواز پهپاد به اتمام رسید داده های خام که حاصل از پرواز پرنده می باشد در کنار داده هایی که از گیرنده زمینی گرفته شده است در اختیار کاربر قرار گرفته و سپس آنچه که از پردازش این دو مجموعه به دست می آید، اطلاعات دقیق برای مراکز تصویربرداری می باشد. با جود اینکه این مختصات کاملاً دقیق است، بدون شک مدل‌ سازی انجام شده نیز از دقت بالایی برخوردار می باشد. با این حال طبیعتاً نصب ماژول پی پی کی بر روی پرنده فانتوم ۴ پرو، پروسه تهیه و تولید نقشه های و تصویر های هوایی را آسانتر کرده است.

بخوانید  دریافت اطلاعات از ایستگاه های سینوپتیک | دریافت اطلاعات اماری

 

روش rtk
استفاده از روش rtk

 

نحوه عملکرد ماژول PPK
استفاده از روش ppk

 

ماژول PPK چیست
ماژول ppk مدل: PPKoord PPK GNSS Receiver L1+L2 – without Helix GNSS Antenna

 

 به این مطلب امتیاز بدید :

مقالات مرتبط

دیدگاه

0 نظر تاکنون ارسال شده است