0

گزارش گیری در نرم افزار سیویل تری دی (فصل 0 قسمت 12)

گزارش گیری در نرم افزار سیویل تری دی

با شما هستیم با آموزش گزارش گیری در نرم افزار سیویل تری دی

در درس دوازدهم از فصل ابتدایی به مبحث گزارشات و ریپورت ها پرداختیم .
بعد از به وجود آوردن سطح و ترسیم و طراحی پلان هندسی و خط پروژه و محاسبه احجام و ترسیم منحنی بروکنر و متعادل کردن آن و همچنین ترسیم و بهبود و اصلاح مقاطع عرضی به مرحله خروجی گرفتن از طرح به شکل نوشتاری فرا می‌رسد .

در این مرحله ما میتونیم از تمام اجزاء و المانهای پروژه اعم از خط پروژه پلان هندسی قوس ها و تمام موارد ، همچنین عملیات خاکی و تمامی پارامترها به صورت نوشتاری و خلاصه خروجی بگیریم .

بخوانید  کیلومتراژ در سیویل تری دی (فصل 3 قسمت 13)

به عنوان مثال ، یکی از کاربردهای ریپورت ها و گزارشات از قسمت تولباکس در این هستش که برای پیاده سازی طرح و مسیر میشه از مسیر خروجی گرفت و در دوربین پیاده کرد و در محل پروژه به راحتی نقاط رو پیاده کرد . این روش برای باقی نقاط مهم پروژه نیز بسیار مفید می باشد . همچنین بعد از طراحی قوس ها از نظر قائم و افقی برای بررسی و مقایسه با پارامترهای آیین نامه طرح هندسی راه و یا هر آیین نامه مربوط به طراحی پروژه می‌توان از نرم افزار خروجی کاملی برای قوس ها گرفت و با آیین نامه مقایسه کرد .

تمام پارامترهای مربوط به قوس ها و خطوط با ریز جزئیات از نرم افزار خروجی گرفته خواهند شد و به صورت خیلی سریع می‌توان تمام پارامترها را با آیین‌نامه سنجید انواع مختلفی از گزارشات در بحث مسیر وجود دارد .

بخوانید  اصطلاحات در نرم افزار Civil 3D

گزارشات مربوط به آکس مسیر و طراحی و ترسیم قوس های افقی برای هرکدام از فصل های مربوطه با توجه به مباحث مربوطه به توضیح گزارشات موجود می پردازیم بنابراین برای تکمیل دفترچه محاسبات و مشخصات فنی یک پروژه می‌توان از خروجی ها کمک بسیاری دریافت کرد .

 

 


لینک های دانلود


نویسنده: علی


به این مطلب امتیاز بدید :
انتقال نقاط idx به سیویل تری دی

دیدگاه کاربران
 • هادي 26 آذر 1397

  با سلام و تشکر
  reusable volume حجم خاک قابل استفاده از خاکبرداری در خاکریزی‌ها و net volume‌ حجم خاک مازاد است. که به اشتباه انقباض و انبساط خاک بیان میشه تو فیلم.

 • شاهرخ 24 خرد 1399

  به درود و سلام به عزیزان سایت خوب همیار نقشه بردار

  نهایت سپاس و قدردانی را از شما عزیزان دارم. امیدوارم در تمامی مراحل زندگی پیروز و سربلند باشید.
  با آرزوی روزهای بهتر و روشنتر…..

  • علی 25 خرد 1399

   درود
   سپاس از لطف شما.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *