اطلاعیه: انتقال تمامی مطالب وب سایت آبادراه به وب سایت همیار نقشه بردار (به مرور تمامی مطالب شخصی سازی میشود)

گزارش گیری در نرم افزار سیویل تری دی (فصل 0 قسمت 12)

گزارش گیری در نرم افزار سیویل تری دی

با شما هستیم با آموزش گزارش گیری در نرم افزار سیویل تری دی

در درس دوازدهم از فصل ابتدایی به مبحث گزارشات و ریپورت ها پرداختیم .
بعد از به وجود آوردن سطح و ترسیم و طراحی پلان هندسی و خط پروژه و محاسبه احجام و ترسیم منحنی بروکنر و متعادل کردن آن و همچنین ترسیم و بهبود و اصلاح مقاطع عرضی به مرحله خروجی گرفتن از طرح به شکل نوشتاری فرا می‌رسد .

در این مرحله ما میتونیم از تمام اجزاء و المانهای پروژه اعم از خط پروژه پلان هندسی قوس ها و تمام موارد ، همچنین عملیات خاکی و تمامی پارامترها به صورت نوشتاری و خلاصه خروجی بگیریم .

به عنوان مثال ، یکی از کاربردهای ریپورت ها و گزارشات از قسمت تولباکس در این هستش که برای پیاده سازی طرح و مسیر میشه از مسیر خروجی گرفت و در دوربین پیاده کرد و در محل پروژه به راحتی نقاط رو پیاده کرد . این روش برای باقی نقاط مهم پروژه نیز بسیار مفید می باشد . همچنین بعد از طراحی قوس ها از نظر قائم و افقی برای بررسی و مقایسه با پارامترهای آیین نامه طرح هندسی راه و یا هر آیین نامه مربوط به طراحی پروژه می‌توان از نرم افزار خروجی کاملی برای قوس ها گرفت و با آیین نامه مقایسه کرد .

تمام پارامترهای مربوط به قوس ها و خطوط با ریز جزئیات از نرم افزار خروجی گرفته خواهند شد و به صورت خیلی سریع می‌توان تمام پارامترها را با آیین‌نامه سنجید انواع مختلفی از گزارشات در بحث مسیر وجود دارد .

گزارشات مربوط به آکس مسیر و طراحی و ترسیم قوس های افقی برای هرکدام از فصل های مربوطه با توجه به مباحث مربوطه به توضیح گزارشات موجود می پردازیم بنابراین برای تکمیل دفترچه محاسبات و مشخصات فنی یک پروژه می‌توان از خروجی ها کمک بسیاری دریافت کرد .

 

 


لینک های دانلودبه این مطلب امتیاز بدید :
دیدگاه کاربران
 • هادي ۲۶ آذر ۱۳۹۷

  با سلام و تشکر
  reusable volume حجم خاک قابل استفاده از خاکبرداری در خاکریزی‌ها و net volume‌ حجم خاک مازاد است. که به اشتباه انقباض و انبساط خاک بیان میشه تو فیلم.

 • شاهرخ ۲۴ خرداد ۱۳۹۹

  به درود و سلام به عزیزان سایت خوب همیار نقشه بردار

  نهایت سپاس و قدردانی را از شما عزیزان دارم. امیدوارم در تمامی مراحل زندگی پیروز و سربلند باشید.
  با آرزوی روزهای بهتر و روشنتر…..

  • علی ۲۵ خرداد ۱۳۹۹

   درود
   سپاس از لطف شما.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + یک =