گزارش گیری در نرم افزار سیویل تری دی (فصل 0 قسمت 12)

گزارش گیری در نرم افزار سیویل تری دی (فصل 0 قسمت 12)

با شما هستیم با آموزش گزارش گیری در نرم افزار سیویل تری دی

در درس دوازدهم از فصل ابتدایی به مبحث گزارشات و ریپورت ها پرداختیم .
بعد از به وجود آوردن سطح و ترسیم و طراحی پلان هندسی و خط پروژه و محاسبه احجام و ترسیم منحنی بروکنر و متعادل کردن آن و همچنین ترسیم و بهبود و اصلاح مقاطع عرضی به مرحله خروجی گرفتن از طرح به شکل نوشتاری فرا می‌رسد .

در این مرحله ما میتونیم از تمام اجزاء و المانهای پروژه اعم از خط پروژه پلان هندسی قوس ها و تمام موارد ، همچنین عملیات خاکی و تمامی پارامترها به صورت نوشتاری و خلاصه خروجی بگیریم .

بخوانید  طراحی مجدد مسیر در سیویل تری دی (فصل 3 قسمت 10)

به عنوان مثال ، یکی از کاربردهای ریپورت ها و گزارشات از قسمت تولباکس در این هستش که برای پیاده سازی طرح و مسیر میشه از مسیر خروجی گرفت و در دوربین پیاده کرد و در محل پروژه به راحتی نقاط رو پیاده کرد . این روش برای باقی نقاط مهم پروژه نیز بسیار مفید می باشد . همچنین بعد از طراحی قوس ها از نظر قائم و افقی برای بررسی و مقایسه با پارامترهای آیین نامه طرح هندسی راه و یا هر آیین نامه مربوط به طراحی پروژه می‌توان از نرم افزار خروجی کاملی برای قوس ها گرفت و با آیین نامه مقایسه کرد .

تمام پارامترهای مربوط به قوس ها و خطوط با ریز جزئیات از نرم افزار خروجی گرفته خواهند شد و به صورت خیلی سریع می‌توان تمام پارامترها را با آیین‌نامه سنجید انواع مختلفی از گزارشات در بحث مسیر وجود دارد .

بخوانید  نحوه ژئورفرنس کردن یک عکس در Civil 3d با استفاده از دستور adersheet

گزارشات مربوط به آکس مسیر و طراحی و ترسیم قوس های افقی برای هرکدام از فصل های مربوطه با توجه به مباحث مربوطه به توضیح گزارشات موجود می پردازیم بنابراین برای تکمیل دفترچه محاسبات و مشخصات فنی یک پروژه می‌توان از خروجی ها کمک بسیاری دریافت کرد .

 


لینک های دانلود


به این مطلب امتیاز بدید :
5/5 - (5 امتیاز)

مقالات مرتبط

دیدگاه

3 نظر تاکنون ارسال شده است
 1. با سلام و تشکر
  reusable volume حجم خاک قابل استفاده از خاکبرداری در خاکریزی‌ها و net volume‌ حجم خاک مازاد است. که به اشتباه انقباض و انبساط خاک بیان میشه تو فیلم.

 2. به درود و سلام به عزیزان سایت خوب همیار نقشه بردار

  نهایت سپاس و قدردانی را از شما عزیزان دارم. امیدوارم در تمامی مراحل زندگی پیروز و سربلند باشید.
  با آرزوی روزهای بهتر و روشنتر…..

  • درود
   سپاس از لطف شما.