نقشه خوانی پروژه های مسیر (فصل 0 قسمت 13)

نقشه خوانی پروژه های مسیر (فصل 0 قسمت 13)

باسلام و احارم خدمت کاربران عزیز,

درس سیزدهم از فصل صفر یکی از مهمترین درس های فصل ابتدایی ما هستش .

یکی از دلایلی که باعث میشه کاربران در استفاده از نرم افزار سیویل تری دی دچار مشکل بشن در واقع عدم شناخت نسبت به المان های طراحی پروژه هست .

 آموزش نقشه خوانی پروژه های مسیر

منظور از المان های طراحی ، قوس ها ، انواع قوس ها و غیره هستش . به نقشه خوانی آگاهی کافی داشته باشیم  المان های مهندسی رو تشخیص بدیم و تفسیر بکنیم . چه اطلاعاتی به ما می‌دهند و یا ارتفاع خاکبرداری و خاکریزی چقدر هستش .
زمانی ما میتونیم به درک درستی از طرحی که داریم برسیم که بتونیم تمام اجزا را با دست و با ماشین حساب و با قلم و کاغذ محاسبه و طراحی کنیم و همچنین برای حداقل چند بار آنها را بر روی کاغذ ترسیم کنیم تا بتونیم با نرم افزار تعامل خوبی داشته باشیم . پس بنابراین قدم اول در استفاده از نرم افزار سیویل تری دی آگاهی و نقشه خوانی پروژه های مسیر هستش .

بخوانید  اجزاء راه در سیویل تری دی (فصل 3 قسمت 1)

انواع پروژه های مسیر رو بشناسیم نمونه پروژه هایی به صورت صحیح از اونها ببینیم به نقشه ها دقت کنیم نقشه ها را با همدیگه مطابقت بدیم و چک کنیم اجزاء طرح را بشناسیم بتونیم اونها رو با استاده از آیین‌نامه دوباره محاسبه کنیم و کارهایی از این قبیل . بنابراین پسندیده است که قبل از شروع به انجام طراحی نسبت به تمام المان هایی که در طرح استفاده می‌کنیم آگاهی و شناخت کافی داشته باشیم این کلید ورود به پروژه‌های طراحی مسیر هستش . بنابراین لازم است که با دقت این درس چندین بار دیده بشه و درک کنیم که هدف از ارائه این آموزش این بوده که ما آشنا بشیم با نقشه خوانی پروژه های مسیر .

همچنین از پکیج آموزش نقشه خوانی پروژه راهسازی در سیویل تری دی دیدن کنید


لینک های دانلود
برچسب ها  :


به این مطلب امتیاز بدید :
5/5 - (5 امتیاز)

مقالات مرتبط

دیدگاه

0 نظر تاکنون ارسال شده است