اطلاعیه: انتقال تمامی مطالب وب سایت آبادراه به وب سایت همیار نقشه بردار (به مرور تمامی مطالب شخصی سازی میشود)

آموزش تغییرات در نقشه توپوگرافی در سیویل تری دی (فصل 0 قسمت 2)

باشما هستیم با آموزش تغییرات در نقشه توپوگرافی در سیویل تری دی

این درس درس دوم از فصل صفر هستش که ما بعد از ساخت توپوگرافی احتیاج پیدا میکنیم به ویرایش اون چه از نظر هندسی و چه از نظر شیوه نمایش است در این درس آموزش تغییرات در نقشه توپوگرافی در سیویل تری دی را فرا میگیریم

بنابراین باید با ویرایش توپوگرافی ها آشنا بشیم . در این درس که در ادامه درس قبل هستش توپوگرافی رو که با هم ساخته بودیم ویرایش میکنیم در این ویرایش ها با ضخامت و رنگ منحنی های اصلی و فرعی کار می کنیم و همچنین در قسمتی از این فیلم به ویرایش مثلث بندی ها می پردازیم و در نهایت سعی می کنیم تا یک آنالیز بکنیم از نظر وضعیت شیب .
این آنالیز به ما کمک می کنه تا درک صحیحی از وضعیت شیب و عوارض زمین داشته باشیم که در نهایت با روشن کردن لایه مختص خودش و قبل از این کار با انجام آنالیز این امکان برای ما فراهم میشه و ما میتونیم به صورت گرافیکی شیب های زمین رو با رنگ های مختلف و متفاوت دسته بندی و مشخصات مشخص کنیم


لینک های دانلودبه این مطلب امتیاز بدید :
دیدگاه کاربران
 • محسن ۳ مرداد ۱۳۹۷

  خیلی ممنون از مطالب خوبتون

  • داوود رشنو ۳ مرداد ۱۳۹۷

   تشکر از شما کاربر عزیز

 • saeed ۱۲ مهر ۱۳۹۸

  با عرض سلام و خسته نباشید. در فیلم آموزش این قسمت گفته شده که طبق ایین نامه ۴۱۵ «زمین» از نظر شیب به ۳قسمت تقسیم میشه و طبق همین جمله آنالیز سطح انجام میشه و نوع زمین مشخص میشه. در صورتیکه این جمله کاملا اشتباهه و آیین نامه ۴۱۵ در صفحه ۲۴ میگه: «راه ها»ى کشور از نظر پستی و بلندی به شرح زیر طبقه بندى شده است. در واقع آیین نامه راه ها (و نه زمین) رو به ۳ قسمت از نظر شیب تقسیم میکنه. در واقع آنالیز سطحی که در این فیلم انجام شده درسته ولی نمیتونیم ازش « نوع راه» رو مشخص کنیم. همچنین برای استفاده از بخش های دیگر ایین نامه باید حتما نوع راه رو مشخص کرده باشیم.

  • داوود رشنو ۱۲ مهر ۱۳۹۸

   سلام . دوست عزیز . بله در فیلم ها به این مورد اشاره شده و ذکر کردیم که ممکنه از نظر انالیز زمینی تپه ماهور باشه عمدتا اما در محل و کریدور عبور راه رمین هموار باشه . و در این حالت به عنوانم مثال هموار مد نظر خواهد بود . مجموعه درسها رو کامل ببینید .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − هفت =