انتقال نقاط idx به سیویل تری دی

انتقال نقاط idx به سیویل تری دی

انتقال نقاط idx به سیویل تری دی یکی از مشکلات و سوالات دانشجویان یا اشخاصی است که به تازگی وارد بازار کار شده اند است که در این مطلب به خوبی این کار را فرا میگیرید.

دو روش برای تبدیل idx به txt وجود دارد یکی به صورت دستی و مورد دیگر استفاده از نرم افزار ما که در اخر پست میتوانید راهنمای آن را مشاهده کنید

یکی از فرایندهایی که در دفاتر مهندسی شرکتهای مشاور و یا پیمانکاری صورت می گیرد انتقال اطلاعات از دستگاه توتال استیشن به نرم افزار سیویل تری دی می باشد. برای انجام این کار نیاز داریم تا با استفاده از کابل و نرم افزارهای مربوطه نظیر لایکا ژئو آفیس اطلاعات دوربین را تخلیه کنیم.

پس از تخلیه، برای انجام ترسیم، محاسبه و طراحی نیاز داریم تا این نقاط را به نرم افزار سیویل تری دی انتقال دهیم . فایل خروجی از دوربین با فرمت آی دی ایکس می باشد . می توانیم این فایل را به کمک این فیلم آموزشی باز کنیم و ویرایش های لازم را بر روی آن انجام دهیم و نقاط را با فرمت ای دی ایکس به سیویل تری دی انتقال دهیم.

بخوانید  آموزش نصب و کرک civil 3D

تبدیل idx به txt به صورت خودکار 

راهکار پیشنهادی: 

یک نرم افزار توسط تیم همیار نقشه بردار تهیه و تولید شده که تمامی روش ها و مراحل بالا را در 2 ثانیه انجام میدهد، کافی است شما خروجی دوربین را به نرم افزار داده و خروجی txt را دریافت کنید و مستقیم به نرم فزار سیویل تری دی منتقل کنید.

راهنمای استفاده: 

 

دانلود نرم افزار

 

روش دستی 

انتقال نقاط با فرمت idx به civil 3D

فایل آی دی ایکس دارای یک فرمت مشخص می باشد . در فیلم آموزشی این فرمت توضیح داده شده است . بخشی از اطلاعات مربوط به واحدهای اندازه گیری ، نام پروژه ، نام اپراتور و غیره می باشد . قسمتی که برای ما مهم می باشد دیتابیس است . همچنین اطلاعات ف پس از این خط شروع و قبل از خط end database به پایان می رسد . باید توجه کنیم که در بین این خطوط ممکن است ایستگاه دوربین نیز عوض شده باشد . همانطور که در فیلم توضیح داده شده می بایست این خط حذف گردد .

در این فیلم آموزشی همچنین یک نرم افزار مناسب برای کار با فایل های نوت پد معرفی شده که در درون پوشه فیلم آموزشی قرار گرفته تا بتوانید آن را نصب کنید .نحوه نصب این نرم افزار بسیار ساده می باشد کافیست بر روی نصب نرم افزار کلیک کنید و چندین نکست بزنید

بخوانید  انالیر سطح در سیویل تری دی (فصل 2 قسمت 1)

در مرحله بعد می توانیم قسمت گفته شده را انتخاب کنیم و پس از باز کردن یک فایل اکسل آنها را به فضای نرم افزار اکسل وارد کنیم این کار بسیار ساده است . همچنین با استفاده از یک ترفند نرم افزاری می‌توانیم کاراکترهای اضافه در فایل اکسل را حذف کنیم . در نهایت پس از انجام این کارها فایل آی دی ایکس به یک فایل آماده برای ورود به نرم افزار سیویل تری دی تبدیل شده است .

در این فیلم آموزشی به صورت کامل از ابتدا تا انتها با یک فایل اجرایی شروع می کنیم و در نهایت فایل نوت پد را برای ورود به نرم افزار civil 3D آماده می کنیم. و عملیات انتقال نقاط idx به سیویل تری دی را به خوبی انجام میدیم.

 

ویدیو با توجه به سرعت اینترنت کیفیت متفاوتی دارد (برای دریافت بهترین کیفیت پیوست را دانلود کنید)

 

 

 

 

 

 

برچسب ها  :


به این مطلب امتیاز بدید :
5/5 - (34 امتیاز)

مقالات مرتبط

دیدگاه

0 نظر تاکنون ارسال شده است