تبدیل نقاط در سیویل تری دی (فصل 1 قسمت 5)

تبدیل نقاط در سیویل تری دی (فصل 1 قسمت 5)

در درس پنجم از فصل اول در ادامه ی مبحث ساخت نقاط صحبت خواهیم کرد در این درس اشنا میشیم با تبدیل نقاط در سیویل تری دی.

با روش های تبدیل نقاط در سیویل تری دی با جزئیات بیشتری آشنا خواهیم شد و متوجه می‌شویم که برای ساخت نقاط ابزارها و ویژگی های مختلفی در اختیار ما قرار گرفته است . برای مثال در ساده ترین حالت ممکن با کلیک کردن بر روی سطح می‌توانیم نقاطی به صورت مختصات دار به دست آوریم .

چنانچه ویژگی ارتفاع آن را بر روی حالت دستی قرار دهیم و یا بر روی حالت اتوماتیک قرار گیرد تفاوت‌هایی در نوع ایجاد نقاط به وجود خواهد آمد این دو مورد را در تمرین انجام دهید و تفاوت انرا بررسی کنید . یکی دیگر از مطالبی که در این درس توضیح داده شده حالت خاصی از تبدیل نقاط ارتفاعی اتوکدی در فضای ترسیم می باشد . تصور کنیم که به جای استفاده از دستور دیتا اکستراکشن بخواهیم نقاط اتوکد را به صورت یکباره به نقاط سیویل تری دی تبدیل کنیم . بسیار جالب است . بنابراین چنانچه نقاط ارتفاعی موجود باشد می‌توانیم در تعداد استفاده از دستورات صرفه جویی کنیم .

در این حالت با استفاده از دستور تبدیل به نقاط کوگو ( نقاط مختصات دار ) می توانیم این تبدیل را انجام دهیم ، بسیار آسان است و با یک بار تمرین به آن تسلط پیدا خواهیم کرد البته شرط استفاده از این حالت در بالا گفته شد . در غیر این صورت باید از روش هایی که پیش تر در درس های قبل گفته شد استفاده کنیم . در چند درس اول و چند درصد میانی در مورد روش‌های قوی و مدرن و روش‌های معمولی و ساده الفبای نقاط و ایجاد آن صحبت کردیم این درس ها را به خوبی فرا بگیرید


لینک های دانلود


به این مطلب امتیاز بدید :
4.2/5 - (4 امتیاز)

مقالات مرتبط

دیدگاه

0 نظر تاکنون ارسال شده است