اطلاعیه: انتقال تمامی مطالب وب سایت آبادراه به وب سایت همیار نقشه بردار (به مرور تمامی مطالب شخصی سازی میشود)

ترافیک کاربردی در راه

ترافیک کاربردی در راه

 طرح هندسی راه مبتنی بر آمار و اطلاعات ترافیک است به گونه ای که برای تعیین تعداد خطوط مورد نیاز راه ها ، ظرفیت راهها و غیره می بایست مطالعات آماری ترافیک صورت گیرد . طراحی راه بدون در نظر گرفتن آمار و اطلاعات ترافیکی همانند طراحی پلی است که نوع و وزن محورها و نیز تعداد وسایل نقلیه ای که از آن عبور می کنند در آن لحاظ نشده باشد .

 تعریف مهندسی ترافیک

همچنان که برای طراحی یک سازه مانند پل ، سد ، ساختمان و غیره باید از نیروهای وارد بر آن اطلاع داشته باشیم برای طراحی راه و اجزای آن نیز باید از پارامترهایی مانند توزیع ترافیک موجود ، ترافیک احتمالی آینده ، حجم ترافیک و غیره آگاه باشیم تا به نوعی راه موجود را تحت بارگذاری در نظر بگیریم از این رو می توان گفت :

در طرح هندسی راه مهندس طراح همواره سعی می کند تناسبی بین ظرفیت راه ، ترافیک موجود و ترافیک احتمالی آینده به وجود آورد و توانایی عبور بیشتر را در جایی فراهم کند که احتمال عبور ترافیک از آنجا بیشتر است .

بخوانید  آشنایی با روسازی بتنی

مهندسی ترافیک

در واقع اگر بخواهیم یک تعریف جامع و کلی از مهندسی ترافیک به عنوان زیر مجموعه ای از مهندسی حمل و نقل داشته باشیم می توان به تعریف زیر اشاره کرد :

 مهندسی ترافیک

شاخه ای از مهندسی است که با برنامه ریزی طراحی هندسی و مدیریت و کنترل ترافیک در ارتباط بوده و روابط بین وسایل نقلیه و شبکه ارتباطی را در جهت تامین ترددهای راحت و کارآمد همراه با ایمنی کافی برای افراد و کالا مورد بررسی قرار می‌دهد .

 جریان ترافیک

راننده ای را در نظر بگیرید که یکی از آنها در خیابان شهری و دیگری در یک آزاد راه برون شهری در حال حرکت می باشند . در حالت اول راننده ممکن است توسط چراغ راهنمایی ، تابلوی ایست ، تابلوی حق تقدم و غیره از حرکت باز ایستد . بدیهی است که راننده انتظار دارد در این خیابان توسط عواملی در بخش‌هایی از آن به ناچار متوقف شود . اما در حالت دوم عواملی همچون تابلوی ایست و چراغ راهنمایی در آزادراه وجود ندارد و راننده نیز انتظار ندارد که توسط عوامل خارج از جریان ترافیک متوقف شود .

بخوانید  خروجی گرفتن از سیویل تری دی (فصل 0 قسمت 20)

ترافیک کاربردی

با توجه به توضیحات بالا می‌توان گفت تسهیلات حمل و نقل جاده ای از نظر نوع جریان ترافیکی به دو دسته تقسیم می شود :

  1. تسهیلات دارای جریان بدون وقفه
  2. تاثیرات دارای جریان با وقفه

در ریاضیات و مهندسی عمران منظور از جریان ترافیک مطالعه برهم کنش انسان و وسیله نقلیه با زیرساخت‌های راه شامل : راهها ، علائم ترافیکی و وسایل کنترل ترافیک با هدف درک و توسعه یک شبکه حمل و نقل بهینه با جابجایی موثر ترافیک به حداقل مشکلات مربوط به تراکم ترافیک است .

 

 


به این مطلب امتیاز بدید :
انتقال نقاط idx به سیویل تری دی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + 1 =