خروجی سطح از سیویل تری دی (فصل 1 قسمت 2)

خروجی سطح از سیویل تری دی (فصل 1 قسمت 2)

درس دوم از فصل اول درباره خروجی سطح از سیویل تری دی صحبت میکنیم .

در این درس به این مسئله پرداخته ایم که اگر سطحی در نرم افزار موجود باشد اما برای آن نقاطی در نظر گرفته نشده ، چگونه می توانیم از فایل موجود یک خروجی نقاط به دست بیاوریم . فراموش نکنیم که در این حالت نیاز هست که یک سطح قابل شناسایی برای نرم افزار موجود باشد .

البته اگر برای شما سوال به وجود آمده که اگر سطح ما به صورت منحنی های شکسته ای موجود باشد چه راه حلی وجود دارد ؟! پاسخ این سوال در درس های بعد داده شده .

خروجی از سطح در civil 3d

اکنون به بحث خود بر می گردیم . اگر یک فایل  سطح از سیویل تری دی موجود باشد و بخواهیم از آن یک گروه نقطه به وجود آوریم و همچنین در آن فایل نقاط موجود نباشد ، باید از تکنیک ها و ترفندهایی استفاده کنیم تا بتوانیم از نقاط خروجی بگیریم . برای این کار یکی از مراحلی که باید انجام دهیم استفاده از دستور دیتا اکستراکشن می باشد. اما قبل از آن باید نقاط را در صفحه نمایش پدید آوریم . این کار از طریق شیوههای نمایش نقاط صورت میگیرد ، که در این مورد در فصل ابتدایی یا فصل صفر نیز صحبت گردید . بعد از آنکه نقاط نمایش داده شد و همچنین نماد یا شکل نقاط نیز یکپارچه گردید ، میتوانیم اقدام به حل مشکل کنیم . این فرایند ، یک حالت خاص از درس قبل می باشد .

تمام مطالب فوق و آموزش خروجی سطح از سیویل تری دی در ویدئوی آموزشی به صورت کامل و گام به گام توضیح داده شده . دقت کنید ، که در اینجا ما یک سطح قابل شناسایی برای نرم افزار سیویل موجود داریم اما در این فایل گروه نقاطی وجود ندارد . چنانچه بخواهیم از چنین سطحی نقاط و یا گروه نقطه بسازیم باید فیلم آموزشی این درس را به دقت ببینیم .


لینک های دانلود


به این مطلب امتیاز بدید :
3.3/5 - (3 امتیاز)

مقالات مرتبط

دیدگاه

1 نظر تاکنون ارسال شده است
  1. مهندس رشنو عزیز، بارها از ویدئوهای سایت ارزندتون استفاده کردم و بسیاری از موارد، سوالات و ابهاماتم به جامع ترین، سریعترین و ساده ترین حالت برطرف شده. بینهایت از آموزشهای کاربردی و حرفه ایتون سپاسگزارم.