0

برطرف کردن خطای تداخل شیروانی ها با هم در سیویل تری دی

برطرف کردن خطای تداخل شیروانی ها

کار با کریدورها در نرم افزار سیویل تری دی نیاز به دانستن نکات و مهارت های زیادی دارد . برای این کار باید با این نکات و مهارت ها و انواع آنها به خوبی آشنا شوید . یکی از حالت هایی که در هنگام کار با کریدور ها در نرم افزار civil 3D به وجود می آید تداخل شیروانی خاکبرداری ها و خاکریزی ها در گوشه ها یا کنج ها می باشد .
این حالت برای کنج ها یا گوشه ها بیشتر برای قوس ها به وجود می آید . اگر دقت کنیم گاهی به دلیل ارتفاع زیاد شیروانی خاکبرداری و یا خاکریزی در قوس ها و پیوستن شیب های شیروانی ها در تارگت یا همان سطحی که به آن ختم می شوند تداخلی بوجود می‌آید . که از شکل ظاهری آن به راحتی قابل تشخیص است .

بخوانید  دیتا اکستراکشن در سیویل تری دی (فصل 1 قسمت 1)

برای حل این تداخل ظاهری می توانیم از امکاناتی استفاده کنیم که با انتخاب کریدور در نسخه های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ برای نرم افزار سیویل تری دی افزوده گردیده است . نحوه انجام این فرآیند در نرم افزار سیویل تری دی در فیلم آموزشی که در زیر بار گذاری شده قابل رویت است .

نکته قابل توجه در استفاده از این دستور این است که پس از آنکه فرایند اصلاح بر روی شیروانی های خاک برداری و خاک ریزی صورت گرفت ، ممکن است نیاز باشد تا پلان هندسی تغییراتی داشته باشد . چنانچه تغییراتی در پلان هندسی داشته باشیم ، با توجه به اینکه نحوه اصلاح مشکل تداخل به شکلی است که یک حالت اجباری دارد و این حالت اجباری پس از تغییر پلان هندسی نیز به قوت خود باقی است ممکن است سبب ایجاد مشکلی مشابه حالت اولیه شود . بنابراین  نیاز است تا با استفاده از امکان دیگری که در نسخه ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ افزوده شده به حالت ابتدایی برگردیم و مجددا مشکل را برطرف کنیم .

بخوانید  تفاوت سیویل تری دی Imperial و Metric

تمام این مطالب در فیلم آموزشی زیر موجود می باشد . با دیدن این فیلم آموزشی می توانید به یکی از آخرین امکاناتی که به نرم افزار سیویل تری دی اضافه شده آشنایی پیدا کنید و با مشکلی که در کریدورها با نام تداخل شیروانی خاکبرداری ها و  خاکریزی ها شناخته می شود یک اصلاح دقیق برای رفع مشکل انجام دهید .

 

نویسنده: علی


به این مطلب امتیاز بدید :
انتقال نقاط idx به سیویل تری دی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 4 =