ساخت پروفیل از چندین سطح به طور همزمان در سیویل تری دی

ساخت پروفیل از چندین سطح به طور همزمان در سیویل تری دی

گاهی اوقات در پروژه‌هایی کار می‌کنیم که تعداد سطوح و مسیرهایی که در فضای کاری نرم افزار civil 3D به وجود آمده زیاد می باشد . یکی از فرایند هایی که در حین طراحی و اجرای پروژه ها به صورت مکرر انجام می شود ترسیم پروفیل های طولی از سطح زمین طبیعی و یا تمام شده ناشی از گریدینگ می باشد . زمانی که تعداد مسیرها و سطوح زیاد باشد برای استفاده از منوی پروفیل و ساخت پروفیل های طولی از هر نوعی که باشند ممکن است دقت کاربر کاهش پیدا کند .

معرفی افزونه Multi Surface Profiles برای civil 3D

بنابراین با استفاده از افزونه Multi Surface Profiles که در ویدیو آموزشی معرفی شده می توانیم به راحتی از تمامی مسیر ها و سطوحی که  وجود دارند به سرعت و به راحتی پروفیل طولی بسازیم . این افزونه به صورت رایگان در باکس دانلود برای اولین بار در وبسایت همیار نقشه بردار قرار داده شده است .

بخوانید  انتقال جداول از سیویل تری دی به اکسل + ویدیو

نحوه نصب افزونه بسیار راحت است پس از دانلود با کلیک بر روی آن و فشردن چندین دکمه می توانید افزونه را نصب کنید . توجه کنید در هنگام نصب افزونه ، نرم افزار سیویل تری دی باید در حالت اجرا نباشد . پس از نصب و اتمام میتوانید این نرم افزار را اجرا کنید و از سربرگ اداین فرایند توضیح داده شده را برای هر تعداد سطح و مسیر موجود در نقشه انجام دهید .

 به این مطلب امتیاز بدید :
5/5 - (2 امتیاز)

مقالات مرتبط

دیدگاه

0 نظر تاکنون ارسال شده است