اطلاعیه: انتقال تمامی مطالب وب سایت آبادراه به وب سایت همیار نقشه بردار (به مرور تمامی مطالب شخصی سازی میشود)

گروه بندی نقاط در سیویل تری دی (فصل 1 قسمت 3)

گروه بندی نقاط در سیویل تری دی

درس سوم از فصل اول در مورد گروه بندی نقاط در سیویل تری دی می باشد.

به دلایل مختلف در هنگام کار با پروژه نیازمندیم تا برای مدیریت صحیح و بهینه ، نقاط را گروه بندی یا دسته بندی کنیم . برای مثال سطح ما از برداشت سطح زمین طبیعی با دوربین به دست می آید ، اما در هنگام کار با دوربین عوارضی به جز عوارض سطح زمین طبیعی نیز ممکن است برداشت گردد . به عنوان مثال عوارض مصنوعی یا هر نوع عارضه دیگر . بنابراین برای تولید سطح نیازمندیم تا نقاط سطح زمین طبیعی را از عوارض دیگر جدا کنیم . این ساده‌ترین مثال ممکن در مورد این فصل درس می باشد .

 گروه بندی نقاط در سیویل تری دی :

بسیار مهم است که در هنگام کار با نرم افزار بتوانیم نقاط را با توجه به روش های مختلف از هم جدا کنیم . به عنوان مثال بر حسب شماره ، بر حسب کد نقاط ، بر حسب ارتفاع یا بر حسب هر نوع ویژگی دیگر . پس از دسته‌بندی نقاط همچنین می توانیم پارامترهای نقاط را نیز ویرایش کنیم . به عنوان مثال به یک نقطه یک کد مخصوص اختصاص دهیم .

بسیار جالب است که در نرم افزار این توانایی وجود دارد که علاوه بر اینکه نقاط را با یک سری ویژگی های مشخص انتخاب کنیم حالت عکس این موضوع نیز وجود دارد . یعنی می توانیم از نرم افزار بخواهیم نقاطی را انتخاب کند به غیر از نقاطی با کد یا ارتفاع مشخص و یا هر نوع ویژگی دیگر .

همچنین یکی دیگر از امکانات نرم افزار این است که برای نقاط قبل از ورود بر حسب یکسری ویژگی ها ، نماد و یا شکلی انتخاب کنیم . تا هنگام ورود به فایل پروژه شکل نقطه مخصوص به خود را بگیرند . در فیلم در این مورد توضیح داده شده است .

کار با گروه بندی نقاط بسیار مهم می باشد در نهایت برای انجام کار در هر نرم افزاری چندین روش مختلف وجود دارد پس از تسلط و توانایی بر انواع روش ها میتوانید با توجه به ویژگی‌های خودتان یکی یا بیشتر از روش های موجود را برگزینید و همیشه مورد استفاده قرار دهید دسته بندی نقاتط یکی از مهم‌ترین مباحث در فصل نقاط می باشد . به خوبی با استفاده از فایل های تمرینی درس را فرا بگیرید .


لینک های دانلودبه این مطلب امتیاز بدید :
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 1 =